Filtry do maszyn budowlanych, Filtry przemysłowe, Maty filtracyjne, Filtry patronowe

Filtry do rekuperatorów

Dzięki sprawnemu i skutecznemu systemowi wentylacji domu o powierzchni użytkowej 150 m² około 1 000 000 m³ przepływów powietrza w ciągu roku. W każdym metrze sześciennym powietrza znajduje się ponad 1 000 000 cząstek pyłu. Cząstki te gromadzą się na filtrach powietrza, zwiększając odporność filtra na przepływające powietrze. Wywołane zakłócenia przepływu powietrza w systemie wentylacyjnym sięgają nawet 25%, biorąc pod uwagę proporcjonalną redukcję wydajności odzysku ciepła w rekuperatorze. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w ogólnym wzroście kosztów ogrzewania.

temperatura

Niezrównoważona wentylacja – podciśnienie w budynku

Sytuacja:

  1. Częściowo załadowany, ale nadal działający filtr powietrza zasilającego
  2. Niewielkie oszronienie wymiennika z powodu zamarzania wilgoci wytrąconej z powietrza wylotowego (brak skutecznego systemu przeciw zamarzaniu).

Wyniki:

  1. Zmniejszenie przepływu instalacji zasilającej
  2. Podciśnienie w budynku
  3. Ze względu na podciśnienie, część zimnego świeżego powietrza dostaje się do budynku przez nieszczelności zamiast rekuperatora, nie nagrzewając się w procesie odzyskiwania ciepła. To zimne powietrze obniża temperaturę w pomieszczeniach, wymuszając w ten sposób wzrost mocy systemu grzewczego, a tym samym zwiększa koszty ogrzewania.
  4. Powietrze wpływające przez nieszczelności nie przepływa przez filtry rekuperatora, wprowadzając zanieczyszczenia pyłowe do pomieszczeń.